Logo Loading

Akıllı Bina Otel Çözümleri

OTEL ODASI

Konuk odaları otel yapabilir veya mola verebilir. Ziyaretçiler genellikle zamanlarının %95’ini odalarında bir otelde geçirdikleri için, onlara davetkar ve konforlu bir ortam sağlamak en büyük öneme sahiptir. Bir konuk HDL tarafından otomatik bir odaya girer girmez fark hemen olur. Misafir odasının kapısını açarak, ışıkları açacak, AC’Yİ etkinleştirecek, hoş geldiniz mesajı çalacak ve perdeleri açacak veya kapatacak bir sahne tetiklenebilir. Her oda için birden fazla özelleştirilebilir sahne oluşturulabilir, her sahne zaman, sıcaklık ve ışık yoğunluğu gibi adaptasyon parametrelerini kabul edebilir. Bu misafir sadece otomatik değil, ama gerçekten akıllı bir oda verir. HDL, bir misafir odasını güçlendirebilir, böylece enerji sadece kesinlikle gerekli olduğunda harcanır. Otomatik bir oda boşaldığında veya boş kaldığında, güç tüketimi neredeyse sıfıra düşer. Konuk geri döndüğünde, oda odanın sistemlerini önceki kullanım durumlarına yeniden etkinleştirir ve geri yükler. Bu, sadece bir misafirin beklentilerini aşmakla kalmayıp aynı zamanda inanılmaz derecede enerji verimli bir odaya eşittir. Tutarlı bir konuk odası deneyimi sunmak isteyen otel markaları için tekdüzelik ve Standardizasyon şarttır. Bu nedenle HDL, dünya genelinde herhangi bir otele, herhangi bir yaşa veya boyuta uygulanabilen bir çözüm kalıbı sağlar. Tüm HDL sistemleri ve çözümleri bakım gerektirmeyen ve bir otelin verimliliği, konfor ve rahatlık maksimize böylece 3. parti ürünleri ile bütünsel çalışmak için geliştirilmiştir.

ORTAK ALANLAR

Bütün bir otelin enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için, koridorlara ve merdivenlere monte edilmek üzere ideal olarak uygun bir dizi çözüm oluşturduk. Genellikle PMS çözümleri tarafından göz ardı, koridorlar ve merdivenler verimliliği önemli ölçüde misafir veya personel etkilemeden artırılabilir asal alanlardır. Tamamen özelleştirilebilir ve tam gereksinimlerinize göre uyarlanabilen HDL, ideal aydınlatma çözümünüzü oluşturmanıza yardımcı olabilir. Gerektiğinde otomatik olarak devreye giren aydınlatmadan, acil aydınlatma sahnelerine kadar, bir otelin Merdivenleri, salonları ve geçitleri tek bir birleşik bina kontrol çözümüne tamamen entegre edilebilir. Tüm otel kontrolüne yönelik bu kesintisiz yaklaşım, enerji tasarrufunun yapılmasını, daha hoş bir ortamın oluşturulmasını ve daha güvenli acil durum protokollerinin oluşturulmasını sağlayabilir. Merdiven ve koridor otomasyonunun popülaritesi nedeniyle HDL, herhangi bir otele uyarlanabilen üç özelleştirilebilir plan oluşturdu. Geliştirilmiş Verimlilik Merdiven ve koridor aydınlatması sadece bir varlık tespit edildiğinde etkinleştirilecektir. 30 saniye sonra aydınlatma soluklaşır ve 1 dakika sonra aydınlatma devre dışı bırakılır. Hareket sensörleri ile birlikte kullanılan ışık sensörleri, dış aydınlatma yeterli olduğunda aydınlatmanın kullanılmamasını sağlar. Geliştirilmiş Deneyim Bir konuk ilk kez check-in yaptığında, onların kapı ışık veya oda numarası yanar. Bir misafir bir koridor veya merdiven yaklaşırken, beni takip aydınlatma aktive edilecektir. Bu, bir kullanıcı yaklaştıkça aydınlatmayı açar ve uzaklaştıkça aydınlatmayı yavaş yavaş karartır.

RESEPSİYON

Halka açık bir otelde misafir algısının şekillenmesinde kritik öneme sahiptir. Bu, bir otelin resepsiyonundan daha önemli değildir. HDL çözümlerinin kullanılması mimari detayları vurgulamak, daha hoş bir renk damağının oluşturulmasını sağlamak ve güneşin sert parlamasını bastırmak için aydınlatma ve gölgelendirme kullanılabilir. Otomatik aydınlatma ve gölgeleme yönetimi sayesinde, harici aydınlatma koşullarına uygun olarak dinamik bir atmosfer oluşturulabilir. Bu, Yağmur veya parlaklık, yaz veya kış, resepsiyonunuzun her zaman konukları ağırlamaya hazır olacağı anlamına gelir. Aydınlatma, herhangi bir kamusal alanın vazgeçilmez bir unsuru olmasına rağmen, olumlu bir ilk izlenime katkıda bulunan tek faktör değildir. Bir alan çok sıcak veya çok soğuksa, Konuklar anında rahatsız veya huzursuz hissedebilirler. Bir dizi sıcaklık sensörü ile HDL, bir odanın ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemlerini doğrudan kontrol edebilir, böylece rahat bir termal denge her zaman korunur. Bu herhangi bir sıcak veya soğuk noktalar ortadan kaldırır, ve gerçek zamanlı alan belirli sıcaklık izleme ve kontrol sağlar. HDL HVAC, aydınlatma ve gölgeleme çözümleri birlikte kurulursa, her sistem enerji harcamasını en aza indirmek için uyum içinde çalışabilir. Enerji verimliliğine yönelik bu akıllı yaklaşım, yaklaşık %30’luk enerji tasarrufunun yapılmasını sağlayabilir. Sürekli ‘her zaman aktif’ bir durumda olan bir otelin ortak kullanım alanları için ideal olan enerji tüketimi, aynı anda konuk deneyimini geliştirirken azaltılabilir.

TESİSLER

Otomatik tesis yönetimi, havuz sıcaklığının her zaman doğru olacağı, spa aydınlatmasının ve arka plan sesinin her zaman rahatlatıcı olacağı ve spor salonunun planlanmamış bir ziyaret için her zaman hazır olacağı anlamına gelir. Bir bina içindeki her elemana entegre edilebilen HDL çözümleri ile, personel sıkıcı ayarların otomatik olarak yapılabilmesi için bir adım geri gidebilir. HDL sahneleri sayesinde, bir odadaki aydınlatma, HVAC ve ses, konfor ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışabilir. Yumuşak piyanodan, ortam aydınlatmasından ve spa’da yüksek bir sıcaklıktan, hareketli ışıklandırmaya, HVAC’a ve spor salonunda egzersiz ekipmanına kadar bir konuk, tek bir personel üyesi ile karşılaşmadan ödün vermeyen bir servis seviyesi yaşayabilir. Bu otomatik aktivasyon ve akıllı sahne kontrolü, otelciler için konukların deneyiminden ödün vermeden enerji israfını azaltmalarını kolaylaştırıyor. Birçok otel sistemi ve cihazıyla doğrudan uyumlu ve binlerce 3. parti ürüne entegre edilebilen HDL, benzeri görülmemiş bir düzeyde otomatik izleme ve kontrol sağlar. 

PERSONEL ALANLARI

Servis koridorları, mutfaklar, çamaşırhaneler ve personel ofisleri gibi ev alanlarının geri kalanı, enerji tüketim düzeyleri ile karşılaştırıldığında genellikle daha az kullanılmaktadır. HDL, otellerin bu enerji kayıplarını geri almalarını sağlayan bir dizi sensör odaklı çözüm geliştirmiştir. Ev alanlarının arkasına en sık monte edilenler, talep aktivasyonunda çalışan çözümlerdir, böylece enerji yalnızca gerektiğinde harcanır. Talep üzerine enerji yönetimine ek olarak, otelin alanlarına farklı enerji öncelik seviyeleri atanabilir, bunlar bir kez aşıldığında bina yöneticisini uyarabilir. Bu rehberlik sadece daha enerji tasarruflu bir otel değil, aynı zamanda enerji konusunda daha bilinçli personeli de sağlayabilir. Çözümlerimiz, büyüklüğüne veya yaşına bakmaksızın herhangi bir otele entegre edilebilir ve otomatik, merkezi veya uzaktan yönetilebilir. Işık, HVAC, gölgeleme ve kaynak yönetimi içeren eksiksiz bir HDL otomasyon sistemi kurarak otel,% 30 civarında enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu tasarruflar nedeniyle, ortalama bir HDL otel tesisi altı yıl sonra kendisi için etkin bir şekilde ödeme yapmış olacak.

OTEL YAZILIM SİSTEMİ

HDL’nin misafir Odası Yönetim Yazılımı, bir otelin her otomatik elemanını kontrol edebilen güçlü ve sezgisel bir platform sunar. Akıllı oda simülasyonları ve nokta ve tıklama kontrolü bir arada kullanarak, personel misafir gizlilik ve güvenliğini garanti ederken maksimum otel verimliliği sağlayabilirsiniz. Gelişmiş HDL algoritmaları, oda sahnelerinin, dizilerin ve enerji tasarrufu modlarının anında oluşturulmasına ve etkinleştirilmesine izin verir. Ek sistem güvenliği için, misafir Odası Yönetim Yazılımı kimlik erişim kontrolünü ve veri yedekleme ve Sistem Geri Yükleme işlevini destekler.

PMS ENTEGRASYONU

Hizmetleri daha hızlı sunun. Zamandan tasarruf edin ve insan hatasından kaçının. PMS İLE ENTEGRE Otel PMS Misafir Odası Yönetim Yazılımı Misafir Hizmetleri Buspro’yu mülk yönetim sisteminize dahil ederek tüm konuk hizmetlerinizi otomatikleştirin.

Deneyimli Ar-Ge ekibimiz buspro’yu dünyanın en popüler PMS sistemlerine başarıyla entegre etti. PMS sisteminiz şu anda Buspro ile uyumlu değilse endişelenmeyin. HDL mühendisleri sürekli Buspro uyumluluğu geliştirmek için çalışıyoruz, ve PMS sistemi için özel bir çözüm sağlayabilir.

OTOPARKLAR

Okullardaki en önemli giderlerden birisi olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmek için HDL Otomasyon Sistemleri ile uygulama. Okul Yönetimi sınıflarının sıcaklıklarını mevsime göre haftalık olarak programlayıp, merkezi bir sistemden kontrol ederek, öğrencilerin manüel müdahalesinden kaynaklanan enerji israfının önüne geçebilirsiniz. Akıllı termostat ve aydınlatma kontrolü ile elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlanabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazanç yatırım maliyetlerinin en kısa zamanda size teslim edecektir. Toplantı salonlarında ve aktivite alanlarında öğretmenlerin uzaktan kontrol üniteleri ile aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü yerlerinden kalkmadan yapmalarını sağlayarak akıllı okul sistemine geçebilir gereksiz kullanımları kontrol altına alabilirsiniz. Öğrencilerin ortak kullanım alanları olan çalışma odaları, yemekhaneler, aktivite salonları ve dinlenme alanlarını uzaktan kamera ile denetleyebilir, beklenmedik durumlara karşı uyarı mesajları alabilir, yangın ve su baskını gibi durumlara müdahale edebilirsiniz.

Otopark herhangi bir otel için önemlidir ve güvenli ve emniyetli bir otoparka sahip olmak, göz ardı edilemeyecek bir şeydir. Bir binadaki diğer alanların aksine, bir otopark, özellikle bir yeraltı otoparkı, sürekli ve hassas bir yönetime ihtiyaç duyar. Hem çalışanlar hem de misafirler için güvenli bir ortam sağlamak için HDL şunları yapabilir:

-Havalandırma kontrolü ve izleme 

-Güvenlik kapısı ve kapı kontrol ve izleme 

-Aydınlatma kontrolü ve takibi 

-Karbon monoksit izleme 

-Hava kalitesi izleme 

-CCTV kamera kontrol ve izleme 

-Isıtma ve soğutma kontrol ve izleme

Yukarıdaki çözümleri kurarak, bir otopark merkezi olarak tek bir noktadan yönetilebilir veya tamamen bağımsız olarak çalıştırılabilir.

Bu şu demek:

-Bir varlık algılandığında aydınlatma etkinleştirilebilir ve bir alan boşaltıldığında devre dışı bırakılabilir.

-Sistem zararlı gaz birikmesi tespit ederse, havalandırma sistemi otomatik olarak devreye girecektir. 

-Isıtma ve soğutma sistemleri sabit bir sıcaklığı korumak için optimize edilecektir. 

-Güvenlik kameraları otelin her yerinden veya dünyanın her yerinden izlenebilir. 

-İzinsiz kapı veya kapı erişimi anında algılanabilir ve bu da güvenlik görevlilerine gönderilecek uyarıları tetikler. 

-Sistem bir yangın tespit ederse, acil durum sırasında alarm otomatik olarak tetiklenebilir.

-Servisler ve otel personeli otomatik olarak bilgilendirilir.

HDL, otoparka kurulan kritik sistemlerin tek bir noktadan izlenmesini veya kontrol edilmesini sağlar. İster insan denetimini, isterse tamamen otonom bir otopark çözümünü tercih edin, HDL teknolojisi ideal otopark yönetim sisteminizi oluşturmak için kullanılabilir.